Rozmowa o nauce i jej perspektywach – prof. Jerzy Langer w programie telewizyjnym Barbary Czajkowskiej „Kod Dostępu”

Print Friendly, PDF & Email

Rozmowa o nauce i jej perspektywach – prof. Jerzy Langer w programie telewizyjnym Barbary Czajkowskiej „Kod Dostępu”

\"\"Uniwersytet Jagielloński w Krakowie jest jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie, niemniej jednak w rankingach plasuje się dopiero na 479 pozycji, podobnie Uniwersytet Warszawski, który uzyskał 419 miejsce. Czy wobec tego Polska ma szansę na prowadzenie nauki na najwyższym światowym poziomie, co z kolei przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego kraju? Czy system grantowy pomógł polskim uczelniom, tak abyśmy w pełni mogli wykorzystać ich potencjał? I gdzie powstają innowacyjne punkty na mapie naszego kraju?


Na te oraz inne pytania w rozmowie z Barbarą Czajkowską, redaktorką prowadzącą program „Kod Dostępu” w Telewizji Polskiej odpowiada prof. Jerzy Langer, prezes zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

 

„Kod dostępu” – prof. Jerzy Langer, od. 132, 01.05.2015 r. 

 

Program KOD DOSTĘPU – to program Barbary Czajkowskiej o najważniejszych programach kraju. Najważniejsi politycy, najpoważniejsi przedsiębiorcy, przedstawiciele Kościoła, życia kulturalnego, naukowego i działacze społeczni, rozmawiają o problemach Polski. Prowadzi dziennikarka znana z „Linii Specjalnej”.

Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 06.05.2015
plusfontminusfontreloadfont