Rok 2015

Print Friendly, PDF & Email

Rok 2015

„Młodzi naukowcy na pomoc Nadodrzu”

Wyjechali do Stanów Zjednoczonych, by na najlepszych uniwersytetach nauczyć się myśleć jak innowatorzy. Po powrocie chcą podzielić się wiedzą i umiejętnościami.

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Bank Światowy wspiera innowacyjne firmy”

Projekt obejmuje obecnie cztery województwa: dolnosląskie, zachodniopomorskie, śląskie oraz świętokrzyskie.

Źródło: Gazeta Wrocławska

„Ogniwa słoneczne oraz elementy drukowanej elektroniki z nowoczesnych nanomateriałów”

Prace badawcze w Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych (LEDOS) Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ obejmują zagadnienia związane z wytwarzaniem ogniw słonecznych oraz elementów drukowanej elektroniki opartej na nanomateriałach.

Źródło: Magazyn Fotowoltaika

„Będą działać wspólnie”

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisały umowę o współpracy. Otwierają się nowe perspektywy rowoju.

Źródło: Gazeta Wrocławska

„Pracownik nie może się czuć zagrożony utratą pracy”

Pracownik nie może się czuć zagrożony utratą pracy. Inaczej w firmie nie powstanie innowacyjny produkt. Tego uczyli się przedsiębiorcy na warsztatach we Wrocławiu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Warsztaty o innowacjach: Skąd wziąć pieniądze?”

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ organizuje warsztaty zatytułowane „Innowacje w przedsiębiorstwie”. Będzie można zdobyć na nich praktyczną wiedzę o tym, co to jest innowacja, jak ją wdrożyć i rozwijać.

Źródło: Gazeta Wyborcza

„EIT+ łowi firmy”

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, kampus-badawczo-rozwojowy na wrocławskich Praczach, który zdobył 503 mln zł dofinansowania, jest gotowy i rozpoczyna samodzielną działalność.

Źródło: Puls Biznesu

„TECHNIKI LASEROWE W DETEKCJI GAZÓW”

Wykrywanie stężeń gazów w powietrzu jest kluczowym zadaniem systemów bezpieczeństwa w różnych gałęziach przemysłu. Dotyczy to przede wszystkim związków wybuchowych i toksycznych.

Źródło: MM Magazyn Przemysłowy

„Zbudzimy dziś przyszłość”

Maszyny sterowane zdalnie w KGHM to konieczność. programiści zamiast górników i inteligentna kopalnia, gdzie miedź wydobywają maszyny zamiast ludzi?

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Laboratoria pod osłoną nocy”

Na co dzień niedostępne wrocławskie laboratoria otworzyły się dla uczestników pierwszej Nocy Laboratoriów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Tłumy na pierwszej Nocy Laboratoriów we Wrocławiu”

Udała się pierwsza wrocławska Noc Laboratoriów. Swoje na co dzień niedostepne”fortece” otworzyły instytucje nauki i różne firmy.

Źródło: Gazeta Wrocławska

„Naukowcy pomogą też usuwać „graffiti””

Centrum Badań EIT Plus pracuje nad technologiami, które mogą pomóc wrocławskiemu magistratowi w jego walce z grafficiarzami.

Źródło: Gazeta Wrocławska

„Już w sobotę Noc Laboratoriów”

Zapowiedź Nocy Laboratoriów we Wrocławiu. Szkoda czasu na sen! Już w sobotę 10 października wrocławskie firmy i instytucje otworzą swoje laboratoria dla małych naukowców.

Źródło: Fakt Wrocław

„Ocena wpływu nanocząstek tlenku żelaza na rozmieszczenie mezenchymalnych komórek macierzystych hodowlanych w obecności statycznego pola magnetycznego”

Porównano wpływ różnych kombinacji dodatku nanocząstek żelaza i hodowli w obecności statycznego pola magnetycznego na wzrost i dystrybucję mezenchymalnych komórek macierzystych. Oceniono również, czy dodatek tlenku żelaza umożliwia przyciaganie komórek wzdłuż przebiegu lini pola magnetycznego.

Źródło: Przemysł Chemiczny

„Dlaczego wynalazki uciekają z Polski”

Polscy naukowcy wolą szukać inwestorów za granicą. Przebijanie się przez struktury rodzimego biznesu to często droga przez mękę. Zbyt trudna nawet dla patriotów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Noblistom opadły szczęki”

Organizowanie kongresów powinno być naszym super towarem eksportowym, który należy eksponować i w który warto inwestować – uważa prof. Jerzy Langer z Instytutu Fizyki w PAN.

Źródło: Rzeczpospolita

„Współpraca nauki z biznesem – wersja 2.0”

Przy EIT+ na Praczach Odrzańskich ma powstać pierwsza w kraju specjalna strefa ekonomiczna przeznaczona dla inwestycji badawczo-rozwojowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Burza innowacyjnych mózgów”

W czwartek we Wrocławiu spotkali się najwięksi polscy biznesmeni, przedstawiciele uczelni wyższych, rządu i władz lokalnych. Dyskutowali o tym, jak pobudzić polską innowacyjność, czyli zachęcić przedsiębiorców do wprowadzania nowych technologii, a naukowców do sprzedawania swoich odkryć i wynalazków.

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Poznaj sekrety naukowców”

Już w październiku we Wrocławiu odbędzie się pierwsza w Polsce Noc Laboratoriów.

Źródło: Gazeta Wrocławska

„EIT plus biznes” Rozmowa z Krzysztofem Sachsem

Ile zarabiałem w biznesie? Bardzo dużo. Ale w EIT+ nie muszę pracować dla pieniędzy – doszedłem do takiego momentu w życiu, że chciałbym coś zrobić dla innych, dla Wrocławia.

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Nauka i Zabawa”

Wakacje na półmetku, ale dzieci nie tracą zapału do zabawy i korzystają z atrakcji organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe – relacjonuje Krystyna Kałużny, dyrektorka ośrodka. – Były na wycieczce we Wrocławiu – w parku naukowym Humanitarium.

Źródło: Strzelec Opolski

„Polscy naukowcy na tropie leku na raka”

Radio PR3 – Klub Trójki

„Solutions4GA chce obudzić małe lotniska”

Mamy w Polsce jedyną firmę, która produkuje oświetlenie dla niewielkich lotnisk. Montuje się je w kwadrans i uruchamia np. smartfonem. A rynek jest ogromny.

Źródło: Puls Biznesu

„Nanotechnologia dla tworzyw”

Na pytania redakcji odpowiada uczestnik debaty zorganizowanej podczas Kongresu Przemysłu Tworzyw, dr inż. Łukasz Nieradko, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu we Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Źródło: Plastic Review

„Nie kopiujmy na ślepo”

Komentarz Katarzyny Dorywały, wiceprezesa Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ dla Pulsu Biznesu (Zarządzanie po Polsku).

Źródło: Puls Biznesu

„Rozmowa z Łukaszem Kozerą z EIT+.”

Radio RAM Wrocław

„Lek, który spowolni starzenie”

Radio ESKA Wrocław

„Nauka poprzez zabawę we Wrocławiu”

Polsat News

„Wrocław liderem w medycznych patentach.”

Radio Mazowsze
Radio Kolor
Radio ZET Gold Łódź
Radio ZET Gold Katowice
Radio ZET Gold Warszawa
Radio ZET Gold Opole
PR Wrocław
Radio RAM Wrocław
PR4
PR Wrocław
Radio ESKA Łódź
Radio ESKA Bydgoszcz
Radio ESKA Radom

„Najwięcej patentów medycznych ma Wrocław”

Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ złożyły w latach 2009-2013 prawie 190 patentów w obszarze związanym z medycyną.

Źródło: Puls Biznesu

„Most nad doliną śmierci” – rozmowa prof. Jerzego Langera z redaktorem naczelnym MM Magazynu Przemysłowego

MM Magazyn Przemysłowy to miesięcznik typu business to business, upowszechniający najnowsze światowe osiągnięcia w zakresie techniki i technologii oraz prezentujący znaczące inwestycje w przemyśle i gospodarce. W rozmowie z redaktorem naczelnym prof. Jerzy Langer, Prezes EIT+, nie tylko opisał potrzebę tworzenia mostów pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesem oraz ideę powołania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, które określił mianem „mostu nad doliną śmierci”, ale również zdradził czytelnikom, czy czuję się jeszcze naukowcem.

Źródło: Pełen wywiad z prof. Jerzym Langerem został opublikowany w dwumiesięczniku MM Magazyn Przemysłowy nr 1-2 (144).

„Zapomnij o karierze hydraulika. Masz więcej możliwości” – prof. Jerzy Langer w wywiadzie dla Gazety Wyborczej

W środę, 25 lutego br., we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ odbędzie się konferencja Gazety Wyborczej „Innowacyjny Wrocław”. Miejsce dla tego wydarzenia nie zostało wybrane przypadkowo. EIT+ jest centrum łączącym świat akademicki i biznes, innowacje i technologie oraz pasje i naukę. O tym, jak powstało, jak rolę pełni dzisiaj i dlaczego jest istotne nawet dla zwykłego mieszkańca Wrocławia tłumaczy w wywiadzie dla Gazety Wyborczej prof. Jerzy Langer – Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: gazeta.pl

„Forbes pisze o polskiej innowacji dla górnictwa i klimatu z EIT+”

„Naukowiec z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ pracuje nad nowymi laserowymi metodami pozwalającymi na superdokładne mierzenie stężenia szkodliwych gazów w powietrzu. Badania te mogą mieć ogromne znaczenie m.in. dla przemysłu wydobywczego” można przeczytać na stronach internetowych miesięcznika Forbes…

Źródło: forbes.pl

„Plany na dziesięciolecia, a nie na kilka lat”

Nie możemy zapominać o długoterminowej perspektywie, w jakiej planuje się działania w energetyce czy edukacji. Co można zrobić, by usunąć bariery szybszego wzrostu?. Dal sporej części firm pierwszą odpowiedzią będzie obniżka podatków, zwłaszcza CIT. Jak jednak zwracali uwagę ekonomiści uczestniczący w dyskusji o barierach w rozwoju regionu, obciążenia podatkowe nie są już poważnym ograniczeniem…

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: , Opublikowano: 05.11.2015
plusfontminusfontreloadfont