Metoda pozwalająca na personalizację leczenia nowotworów piersi

Print Friendly, PDF & Email

Metoda pozwalająca na personalizację leczenia nowotworów piersi

W diagnostyce istnieje potrzeba dostarczenia prostego, niedrogiego, ale rzetelnego sposobu przewidywania przebiegu klinicznego raka piersi. Oferowane obecnie testy diagnostyczne opierają się na analizie sygnatur genowych, ale są one stosunkowo kosztowne i niewystarczająco specyficzne.

Do komercjalizacji oferujemy szybki i wiarygodny sposób klasyfikowania pacjentek z rakiem gruczołu piersiowego o obniżonej podatności na okresową przeciwnowotworową chemioterapię adjuwantową. Nasz test bazuje na oznaczaniu ekspresji specyficznego genu markerowego w próbkach materiału tkankowego z guza pierwotnego raka przewodu gruczołu piersiowego. W rezultacie rozwiązanie to dostarcza informacji użytecznej do planowania skutecznej terapii adjuwantowej.

Nasze rozwiązanie uzupełnia zakres narzędzi przeznaczonych do diagnostyki nowotworów gruczołu piersiowego. Może ono znacznie wspomóc proces decyzyjny personelu medycznego pod względem planowania chemioterapii i oceniania prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych. Opisywana metoda pozwala spersonalizować terapię adjuwantową, dzięki czemu ma ona szanse być skuteczna i wydłużyć czas przeżywania pacjentów. Dodatkowo zmniejszane są również niepożądane efekty uboczne i obniżany jest ogólny koszt leczenia.

Test do diagnostyki in vitro, przeznaczony do różnicowania pacjentów z rakiem przewodowym gruczołu piersiowego na odpowiadających i nieodpowiadających na przeciwnowotworową chemioterapię adjuwantową cytostatykiem z grupy oksazofosforyn i antybiotykiem z grupy antracyklin.

Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 06.05.2016
plusfontminusfontreloadfont