Materiał mikroporowaty z możliwością napełniania

Print Friendly, PDF & Email

Materiał mikroporowaty z możliwością napełniania

Materiały o bardzo silnie rozwiniętej wolnej powierzchni wewnętrznej są przedmiotem wielu badań ze względu na liczne możliwości zastosowania. Nadal poszukuje się jednak włókien, które charakteryzują się mikroporowatością warstwy wewnętrznej oraz gładką warstwą zewnętrzną, a ich otrzymywanie przebiega w sposób prosty i szybki

Oferowany materiał mikroporowaty ma unikatową strukturę morfologiczną. Jego powierzchnia zewnętrzna jest gładka, natomiast powierzchnia wewnętrzna jest silnie rozwinięta i zawiera wolne, wrzecionowate przestrzenie, połączone ze sobą w sposób ciągły za pomocą nanokanalików. Dzięki temu utworzona zostaje ciągła przestrzeń wewnętrzna wzdłuż osi włókna. Materiał ma ulepszone właściwości hydrofilowe i absorpcyjne. Można go wytwarzać w postaci np. włókien czy folii. Do komercjalizacji oferujemy sposób otrzymywania materiału mikroporowatego, jak również metodę wytwarzania włókien, folii i innych form prezentowanego materiału. Proponowane rozwiązanie jest proste, skuteczne i łatwe do wdrożenia niewielkim kosztem.

Przedstawiane rozwiązanie jest unikatowe pod względem budowy włókien, wszechstronności zastosowań i prostoty. Materiał może być zastosowany jako sorbent lub nośnik różnego typu substancji chemicznych. W łatwy sposób można z niego formować włókna i folie.

  • Materiały bioaktywne (nośniki substancji bioaktywnych z możliwością ich kontrolowanego uwalniania)
  • materiały barierowe (laminaty, membrany, nośniki substancji repelentnych z możliwością ich kontrolowanego uwalniania)
  • materiały przewodzące prąd elektryczny
  • materiały termoizolacyjne
  • materiały filtracyjne
  • materiały higieniczne
  • materiały pochłaniające i rozpraszające pole elektromagnetyczne.
Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 09.05.2016
plusfontminusfontreloadfont