Szczepionka przeciwkrztuścowa

Print Friendly, PDF & Email

Szczepionka przeciwkrztuścowa

Pomimo powszechnych szczepień nie udało się całkowicie wyeliminować krztuśca z populacji poddawanych szczepieniom. Stanowi on jedną z najczęstszych chorób występujących pomimo stosowania szczepień ochronnych. W ostatnim czasie obserwuje się ponowne występowanie zakażeń krztuścem, związane z osłabianiem odporności i nowymi mutacjami patogenu, których nie można skutecznie zwalczać za pomocą ist-niejących szczepionek. Z tego względu istnieje zapotrzebowanie na silną, ale bezpieczną szczepionkę, wywołującą odpowiedź immunologiczną, która obejmuje przeciwciała wykazujące zarówno działanie neutralizujące, jak i bakteriobójcze.

Opracowaliśmy nietoksyczny, immunogenny koniugat, który można stosować do kompozycji szczepionki krztuścowej. Umożliwia on skuteczne wytwarzanie optymalnej odpowiedzi przeciwkrztuścowej, obejmującej neutralizację toksyny, blokowanie adherencji bakterii, opsonizację, aktywację dopełniacza i skuteczne zabijanie bakterii.

Nasze rozwiązanie umożliwia uzupełnienie asortymentu szczepionek przeciwko krztuścowi oferowanych obecnie na rynku i jest unikatowe pod względem bezpieczeństwa i skuteczności wytwarzania pełnej, optymalnej odpowiedzi immunologicznej względem Bordetella pertussis.

  • Otrzymywanie skutecznej i bezpiecznej szczepionki przeciwko krztuścowi
Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 06.05.2016
plusfontminusfontreloadfont