Epitop do zastosowania w tarapeutykach, testach i szczepionkach

Print Friendly, PDF & Email

Epitop do zastosowania w tarapeutykach, testach i szczepionkach

Choroby powodowane przez bakterie z rodziny Enterobacteriaceae stanowią ważny problem medyczny, szczególnie w krajach rozwijających się. Biegunka, będąca wynikiem infekcji bakteryjnych, stanowi trzecią z kolei przyczynę śmierci wśród dzieci do lat pięciu. W krajach rozwiniętych istnieje ponadto poważny problem z antybiotykoopornymi szczepami bakterii. Z tego względu wysoce korzystne byłoby opracowanie szczepionek przeciwko oportunistycznym patogenom bakteryjnym układu pokarmowego do zapobiegania infekcjom Enterobacteriaceae.

Do komercjalizacji oferujemy nowoodkryty epitop bakteryjny do wytwarzania m.in. szczepionek przeciwko Enterobacteriaceae. Jest on odpowiedni do izolacji specyficznych przeciwciał z surowicy, do stosowania jako preparat terapeutyczny, jak również do diagnostyki niedoborów odporności.

Epitop stanowi odpowiedź na niezaspokojoną dotychczas potrzebę medyczną. Pozwala on wytwarzać skuteczną szczepionkę przeciwko Enterobacteriaceae, szczególnie rodzajowi Shigella. Opracowany epitop jest bezpieczny, ponieważ nie zawiera żadnych zbędnych, neutralnych lub potencjalnie szkodliwych części, które są charakterystyczne dla pełnego białka immunogennego. W przeciwieństwie do klasycznych szczepionek, syntetyczna szczepionka opracowana w oparciu o oferowany peptyd jest niedroga i możliwa do stosowania na dużą skalę produkcyjną.

  •  Wytwarzanie syntetycznej szczepionki przeciwko Enterobacteriaceae
  • Wytwarzanie testu diagnostycznego do wykrywania Enterobacteriaceae
  • Wytwarzanie krwiopochodnych, immunoglobulinowych preparatów terapeutycznych, specyficznych wobec Enterobacteriaceae
Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 06.05.2016
plusfontminusfontreloadfont