KAPITAŁ NA PRZYSZŁOŚĆ – podziel się umiejętnościami!

Print Friendly, PDF & Email

KAPITAŁ NA PRZYSZŁOŚĆ – podziel się umiejętnościami!

CA_27_08_1200x444 kopiaW sobotę 27 sierpnia br. rozpocznie się w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ cykl sobotnich wydarzeń w ramach programu „Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław” Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Pierwsze wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Kapitał na przyszłość – podziel się umiejętnościami”.

„Kapitał na przyszłość – podziel się umiejętnościami” to jednodniowy piknik, który będzie miał miejsce w otwartej przestrzeni Kampusu Pracze EIT+. W tym dniu lokalni i ponadlokalni rzemieślnicy, domowi majsterkowicze, osoby o oryginalnej profesji podzielą się swoimi umiejętnościami zawodowymi z mieszkańcami Wrocławia i okolic. W ten sposób zostanie utworzonych 30 stanowisk, na których każdy będzie mógł nauczy się m.in. gry w szachy, szycia, sztuki makijażu, dowiedzieć się, jak zakleić dziurę w dętce od roweru, skorzystać z wiedzy doświadczonego grafika komputerowego, skonsultować swój pomysł na uzyskanie grantu oraz poznać tajemną wiedzę budowania marki, która odniesie rynkowy sukces. Wymiana wiedzy obejmować będzie także umiejętności związane z użytkowaniem technologii, tworzeniem tzw. nowych mediów oraz przetwarzaniem starych, by stworzyć nowe ich zastosowania. Będzie można nauczyć się konkretnych, ogólnodostępnych programów i aplikacji oraz poznać podstawy tworzenia podcastu etc.

Idea projektu zasadza się na obrocie wiedzą jako największą wartością, jaką człowiek może przekazać drugiemu człowiekowi budując tym samym kapitał na przyszłość.

Zapisy Warsztaty podzielone będą na ogólnodostępne i takie, które będą wymagały wcześniejszych zapisów. Na wybrane warsztaty można się zapisywać poprzez adres e-mail: kapitalnaprzyszlosc@gmail.com podając nazwę warsztatu w tytule. Czas trwania Piknik będzie trwał od godz. 12.00 do 19.00:

 • 12.00 – 19.00 – warsztaty
 • 12.00 – 14.00 – brunch na Praczach, zafunduj sobie drugie śniadania w nietypowym miejscu
 • 19.30 – 21.30 – kino letnie: film „Kongres” (reż. Ari Folman, 2011, 122′)

Miejsce

 • Warsztaty oraz brunch – na dziedzińcu pomiędzy budynkiem nr 2 i 3
 • Kino letnie – na dziedzińcu / parkingu za budynkiem nr 4

Spis warsztatów

Do zobaczenia będą stoiska:

Warsztaty, na które obowiązują zapisy pod adresem kapitalnaprzyszlosc@gmail.com

Warsztat TONY

 • SZTUKA ZABAWY Z DZWIEKIEM (2X6 OS.) – DJ’ing – sztuka zabawy dźwiękiem. Warsztaty mają na celu przybliżyć historię i różnorodność DJ’ingu w ciekawy i interaktywny sposób. Uczestnicy i uczestniczki poznają podstawowe techniki DJ’skie na różnych gatunkach muzycznych i przy pomocy winylowych płyt.
 • NAGRYWANIE ŚWIATA (2 X 6 OSÓB) – NAUKA NAGRYWANIA PODCAST. Podcast to coś więcej niż plik mp3 umieszczony w internecie, który można „kliknąć” i posłuchać przez komputerowe głośniki. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym czym jest podcast i jak go zrobić weź udział w tym warsztacie.

Warsztat Masz Ci Los – Malowanie i ubieranie

 • MASZ CI LOS -WIZAŻ ( 5 X 2 OSOBY OSÓB) – Chcesz umieć zrobić sobie spoko oko albo wykonturować twarz jak Kim Kardashian? Podczas krótkich indywidualnych warsztatów makijażowych wizażystka podpowie który pędzel jest do czego i jak go używać żeby nie zrobić sobie krzywdy. 

Warsztat Czarny Deszcz

 • KAWOWY CUPPING (2X 6 OSÓB) – Kawa dobra i zła, czyli jak to obiektywnie ocenić – cupping otwarty. Testujemy kawy, opowiadamy sobie o ich smakach, aromatach i pochodzeniu.

Warsztat Keep Away From Fire

 • SZYCIE (4X 3OSOBY) – Szycie małych toreb i plecaków – drugie życie spadochronu

Warsztat PANATO

 • UPCYCLING (2 X 6 OSÓB) – Upcykling/recykling z wykorzystaniem materiałów tekstylnych i reklamówek foliowych. Warsztat polegać będzie na przygotowaniu ze starych reklamówek oryginalnego materiału poprzez zgrzewanie ich wysoką temperaturą. Tak otrzymany materiał będzie wykorzystany do tworzenia różnorodnych przedmiotów domowego użytku oraz akcesoriów modowych typu saszetka, kosmetyczka czy portfel. Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną inne techniki oraz pomysły, jak przetworzyć resztki materiałowe i dodatki pasmanteryjne, aby uzyskać funkcjonalne i dizajnerskie gadżety codziennego użytku.

Warsztaty ogólnodostępne przez cały dzień trwania projektu:

Każdy uczestnik otrzyma mapkę, na której będzie mógł kolekcjonować naklejki po każdym warsztacie. Osoby, które przejdą największą ilość szkoleń oraz warsztatów i uzupełnią mapkę największą ilością naklejek otrzymają od organizatora niespodziankę.

Za muzykę podczas projektu będą odpowiadać TONY. Jednocześnie podczas pikniku będzie przygotowana specjalna strefa gastronomiczna: słodkości przygotuje MAM WYPIEKI a kawę będzie parzyć CZARNY DESZCZ. Każdy uczestnik warsztatu dostanie pocztówkę z informacjami o dostępnych stoiskach warsztatowych. Jeden z warsztatów będzie specjalnie dedykowany dzieciom. Podczas projektu swój czas dla dzieci poświęcą również seniorzy, którzy będą czytać dzieciom bajki.

Szczegółowe informacje również na facebook-u:  https://www.facebook.com/events/1142171005841196/

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

„Kapitał na przyszłość – podziel się umiejętnościami” jest realizowany w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016 i został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PASEK_SZARE_TLO

Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 22.08.2016
plusfontminusfontreloadfont