EIT+ Partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy

Print Friendly, PDF & Email

EIT+ Partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy

Co roku, na kilka dni września Krynica Zdrój staje się ekonomicznym centrum świata – odbywa się tam Forum Ekonomiczne. Tysiące gości z Europy, Azji Centralnej i USA dyskutują w tym mieście o najważniejszych problemach światowej gospodarki.

W ubiegłorocznej edycji Forum uczestniczyło ponad 3000 gości z 60 krajów – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego z Europy, Azji i Ameryki. Wśród nich można wymienić prezydentów, premierów, ministrów, unijnych komisarzy, parlamentarzystów, prezesów największych światowych koncernów. W Krynicy od lat padają ważne deklaracje dotyczące polityki gospodarczej, a opinie uczestników konferencji cytowane są przez światowe media i omawiane przez środowiska eksperckie.

– Krynickie Forum stało się najbardziej znanym miejscem spotkań elit gospodarczych w tej części Europy. Jest zatem bardzo dobrą okazją do debat, spotkań oraz rozmów, które są niezbędne środowiskom biznesowym nie tylko do prowadzenia działalności gospodarczej, ale również do bezpośredniego przedstawienia swoich spostrzeżeń na temat ekonomii i polityki prowadzonej przez rządy i instytucje europejskie – zaznacza Klaudia Piątek, rzecznik prasowy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Partnerem tegorocznego Forum zostało m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, które będzie reprezentowane podczas tego wydarzenia przez Zarząd Spółki. W dniu 9 września w panelu pn. „Innowacyjność a konkurencyjność Europy” weźmie udział Krzysztof Sachs, Wiceprezes Zarządu. Do dyskusji na temat strategii podatkowych, regulacji patentowych, budżetowania badań, które mogłyby wspierać europejskie innowacje oraz badania i rozwój w celu stworzenia konkurencyjnej gospodarki europejskiej, pozwalającej sprostać wyzwaniom zapewnienia Europie prosperity dzisiaj i w przyszłości, zostali również zaproszeni:
• Grzegorz Napieralski, Wiceprzewodniczący Komisji Innowacyjności i Nowych Technologii, Sejm RP, Polska
• Yordanka Chobanova, Doradca Prezydenta ds. Europejskich, Kancelaria Prezydenta Bułgarii, Bułgaria
• Steffen Preissler, Dyrektor, Centrum Fraunhofer ds. Zarządzania Międzynarodowego i Gospodarki Opartej Na Wiedzy, Niemcy
• Vincent Champain, Prezes, Long Term Observatory, Francja
• Kaspar Korjus, Dyrektor Programu e-Rezydencja, Enterprise Estonia, Estonia
Moderatorem spotkania będzie Raffaele Buompane, Starszy Doradca, Europejska Sieć Centrum Biznesu i Innowacji EBN.

XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju
Tytuł Panelu: Innowacje a konkurencyjność Europy
Termin Panelu: 2015-09-09 Godzina początkowa: 15:35 / Godzina końcowa: 16:50
Więcej informacji na stronie: www.forum-ekonomiczne.pl

Zapraszamy!

Autor: , Opublikowano: 09.09.2015
plusfontminusfontreloadfont