Tomasz Gondek

Print Friendly

Tomasz Gondek

Wiceprezes Zarządu w latach 2012-2015

Tomasz Gondek ukończył Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a także studiował informatykę w Sydney w Australii. Jest absolwentem podyplomowych studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz w Wyższej Szkole Bankowości. Jest stypendystą programu „The International Visitor Leadership Program”, prowadzonego przez amerykański Departament Stanu.
Przez dziewięć lat aktywnie uczestniczył w kluczowych projektach strategicznych w aglomeracji wrocławskiej. Od 2006 r. pracując w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW), piastował stanowisko Wiceprezesa Zarządu. Zespół działający pod jego kierownictwem przyczynił się do przyciągnięcia inwestorów, którzy w latach 2006-2012 w sumie zainwestowali 4 mld PLN na terenie aglomeracji. Był zaangażowany w stworzenie 40 000 miejsc pracy, z czego połowa powstała w sektorach usług oraz badań i rozwoju. W tym okresie Wrocław znajdował się na pierwszym miejscu wśród polskich miast pod względem napływu inwestycji. Miał m.in. wkład w zakończonych sukcesem negocjacje z Credit Suisse, IBM, Google, HP, Nokia Siemens Networks, LG Display, UPS, Volvo, 3M, czy Dolby.
W latach 2012-2015 Tomasz Gondek pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Następnie przeszedł do Deloitte Innovation doradzać innym jednostką B+R i zaangażował się w rozwój technologicznych start-upów w Polsce – takich jak np. Saule Technologies.

Autor: Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 09.08.2016
plusfontminusfontreloadfont