Krzysztof Domarecki

Print Friendly

Krzysztof Domarecki

Rada Naukowa

Przewodniczący Rady Nadzorczej Seleny FM SA – spółki holdingowej Grupy Selena. Założyciel Seleny SA, producenta i eksportera artykułów chemii budowlanej. Pierwsza spółka Seleny została założona w 1992 r., a jej działalność koncentrowała się na rynku polskim. Obecnie Grupa Selena to działający na globalnym rynku producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce.

Krzysztof Domarecki jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował również filozofię. W latach 1983-1991 pracował w Zakładzie Prawa Państwowego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zajmował się sądownictwem konstytucyjnym i ustrojem prezydenckim. W 1992 r. założył firmę Selena, produkującą i dystrybuującą nowoczesną chemię budowlaną, do której należą silikony, pianki montażowe, akryle i kleje. W latach 1999-2011 pod kierownictwem Krzysztofa Domareckiego firma Selena rozpoczęła ekspansję na międzynarodowe rynki. W skład Grupy wchodzi obecnie 30 spółek w 18 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii, a jej produkty są dostępne w ponad 80 krajach. W 2011 r. został przewodniczącym Rady Nadzorczej Seleny. Akcje Selena FM SA od kwietnia 2008 r. notowane są na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2011 r. przychody Grupy przekroczyły 1 mld zł.

Za swoje osiągnięcia biznesowe Krzysztof Domarecki otrzymał nagrodę specjalną w konkursie „Przedsiębiorca Roku” (kategoria „Społeczna odpowiedzialność biznesu”), organizowanym przez firmę Ernst & Young, tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” miesięcznika „Nowy Przemysł” oraz Nagrodę Prezydenta Wrocławia za „ulokowanie gospodarki Wrocławia w światowej sieci powiązań i zbudowanie rozpoznawalnej marki firmy”. Jest członkiem Krajowej Rady Przedsiębiorczości przy Wicepremierze i Ministrze Gospodarki.

Autor: , Opublikowano: 26.05.2015
plusfontminusfontreloadfont