Projekty

Print Friendly, PDF & Email

Projekty

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, od początku swojego powstania pozyskało ze środków unijnych i krajowych programów badawczych ponad 900 mln PLN brutto. Ponad 70 projektów, które prowadzi interdyscyplinarna kadra Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, obejmują realizację z zakresu: dużej infrastruktury badawczej, powoływania spółek typu spin off, nanotechnologii, biotechnologii, ICT, klimatu i energii oraz innowacji społecznych.

Niniejsza działalność, potwierdzona praktycznymi kompetencjami zarządzania wielowymiarowymi przedsięwzięciami, a także stały wzrost kontaktów z przemysłem, wymusza praktykę wdrażania sprawdzonych procedur obsługi projektów dostosowanych do wymogów biznesu, jego potrzeb i warunków.

W efekcie – dbając o zagwarantowanie realizacji projektu na bezpiecznym poziomie – zarządzamy ryzykiem już od momentu inicjacji projektu. Nieustannie także inwestujemy w rozwój kompetencji specjalistycznych, społecznych i menedżerskich naszych pracowników, zarządzających i realizujących praktycznie projekty, organizujemy i prowadzimy kompleksowe projekty i programy szkoleniowe.

Efekty różnorodnych projektów, wpisanych w strategię rozwoju Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, składają się na szerokie portfolio produktów oferowanych do przemysłu.

Dokonano ponad 50 zgłoszeń patentowych, a wynalazki opracowane EIT+ zdobywają nagrody oraz wyróżnienia na międzynarodowych targach i konferencjach naukowych, m.in. Brussels Innova i Expochem.

Autor: Agata Kołacz, Opublikowano: 02.02.2016
plusfontminusfontreloadfont