Rok 2018

Print Friendly, PDF & Email

Rok 2018

Piotr Dytko w #PORANNYGOSC: Podołam wyzwaniu szefowaniu EIT+

Jaka jest przyszłość Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, to pytanie m.in. zadaliśmy nowemu Prezesowi kompleksu laboratoriów. 

Źródło: Radio Rodzina, 19 marca 2018 r.

Rozmowa Dnia: Co dalej z Wrocławskim Centrum Badań EIT+?

Jaka będzie przyszłość Wrocławskiego Centrum Badań EIT+? W ubiegłym roku kompleks supernowoczesnych laboratoriów przeszedł w posiadanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 6 marca Rada Nadzorcza spółki zmieniła zarząd. Nowym Prezesem został Piotr Dytko, który wcześniej szefował centrum badawczemu KGHM Cuprum.

Źródło: Radio Wrocław, 16 marca 2018 r.

Rozmowa Faktów: 16.03.2018

Dziś o nowej strategii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Gościem TVP3 Wrocław jest nowy Prezes placówki Piotr Dytko.

Źródło: TVP 3 Wrocław, 16 marca 2018 r.

Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

MIT Enterprise Forum Poland przewiduje akcelerację w ścieżce ogólnej oraz w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych. Ścieżka Let’s Fintech with PKO Bank Polski! organizowana jest we współpracy z partnerem głównym programu – PKO Bankiem Polskim. Partnerem ścieżki akceleracyjnej Energia jest Grupa PGNiG. Ścieżkę Zdrowie współtworzy Grupa Adamed, natomiast pojawiającą się po raz pierwszy w programie ścieżkę Agri-tech wspiera fundusz AgriTech Hub. Nowością w akceleratorze jest również ścieżka Industry 4.0 dedykowana startupom technologicznym zainteresowanym współpracą z partnerami z regionu Dolnego Śląska. Jej realizacja będzie wspierana zarówno przez partnerów technologicznych, jak i merytorycznych, takich jak Balluff, FANUC Polska, fundusz ValueTech, Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

Źródło: mitefpoland.org, 9 stycznia 2018 r.

Polska na 15. miejscu na świecie pod względem liczby przyznanych patentów

W 2017 roku do Urzędu Patentowego RP wpłynęło 3678 wniosków dotyczących patentów na wynalazek. To nieco mniej niż w poprzednich dwóch latach, ale i tak pod względem udzielonych patentów zajmujemy 15. pozycję na liście Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Warto podkreślić, że najwięcej patentów zgłaszają polskie wyższe uczelnie i instytuty naukowe, nie prywatne firmy, co jest wyróżnikiem innych państw. Liderem był Uniwersytet Jagielloński, który przedłożył 12 zgłoszeń patentowych. Na kolejnym miejscu znalazła się Polpharma z liczbą 10 oraz po sześć złożyli producent okien dachowych Fakro oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: wnp.pl , 29 stycznia 2018 r.

Nanocząsteczki tańczą tak, jak im zagrają

Produkty wrocławskiej firmy XTPL mogą znaleźć zastosowanie w telewizorach LCD, branży farmaceutycznej, a nawet odzieżowej. Jest o nich coraz głośniej za granicą. Spółka prowadzi swoje badania na terenie Kampusu Pracze EIT+ i jak podkreśla „obecnie mamy komfortowe warunki we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ i mocny zespół. Łącznie to 30 osób, w tym siedem ze stopniem doktora nauk”.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 31 stycznia 2018 r.

Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 30.01.2018
plusfontminusfontreloadfont