Rok 2017

Print Friendly

Rok 2017

Technologie znad Wisły pokażą się światu

Polskie partnerstwo targów Hannover Messe 2017 to wyraz uznania dla naszej innowacyjności i szansa na nowe kontrakty. Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie. Tegoroczna edycja jest szczególnie ważna dla Polski, którą zaproszono do udziału w roli partnera.

Źródło: Puls Biznesu, 24.04.2017 r.

Gowin: na targach w Hanowerze zaprezentujemy elitę polskich uczonych

Na targach branży przemysłowej w Hanowerze zaprezentujemy elitę polskich uczonych i wielu polskich innowatorów – zapowiedział w piątek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Polska jest w tym roku partnerem targów. 

Źródło: Polska Agencja Prasowa, 21.04.2017 r.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ dla sektora kosmetycznego

We Wrocławiu, w Kampusie Pracze, powstała najbardziej kompleksowa infrastruktura badawcza w Europie Środkowo – Wschodniej (ponad 23 tys. m2 powierzchni). To Wrocławskie Centrum Badań EIT+, które w swoim portfolio posiada m.in. szeroką ofertę dla sektora kosmetycznego w zakresie prowadzenia badań oraz analiz.

Źródło: Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej nr 1/2017 (16)

Gowin: EIT+ stanie się ważnym elementem Narodowego Instytutu Technologicznego

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że Wrocławskie Centrum Badań EIT+ stanie się ważnym elementem tworzonego Narodowego Instytutu Technologicznego. W środę we Wrocławiu Skarb Państwa przejął wszystkie udziały w tej spółce.

Źródło: PAP Nauka w Polsce, 05.04.2017 r.

Rząd przejął EIT+. Wicepremier: To prawdziwa perła w koronie

Rząd przejął Centrum Badań EIT+. Dziś oficjalnie dotychczasowi właściciele centrum – gmina Wrocław oraz wrocławskie uczelnie podpisały umowę, w której bezpłatnie przekazały udziały w EIT+ Skarbowi Państwa. Centrum znajdujące się na Praczach Odrzańskich ma być częścią Narodowego Instytutu Technologicznego, który ma stać się „naukowym zapleczem dla planu Morawieckiego”.

Źródło: Gazeta Wrocławska, 05.04.2017 r.

Rząd wziął EIT Plus

Od środy rząd formalnie jest właścicielem Wrocławskiego Centrum Badań EIT Plus. – Mamy nadzieję, że to wszystko skończy się Nagrodą Nobla dla polskich uczonych wypracowaną w tych murach – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 05.04.2017 r.

Gowin: EIT+ stanie się ważnym elementem Narodowego Instytutu Technologicznego

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że Wrocławskie Centrum Badań EIT+ stanie się ważnym elementem tworzonego Narodowego Instytutu Technologicznego. W środę we Wrocławiu Skarb Państwa przejął wszystkie udziały w tej spółce. „EIT+ jest perłą w koronie polskich instytutów badawczych. Dziś rozpoczyna się dla niego nowa faza. Jestem przekonany, że stanie się ważnym elementem Narodowego Instytutu Technologicznego, który powstanie w oparciu o potencjał rozporoszonych jeszcze instytutów badawczych” – powiedział Gowin.

Źródło: PAP, 05.04.2017 r.

Fakty: 05.04.2017 – 21:30

W tym wydaniu Faktów – EIT+ zmienia właściciela.

Źródło: TVP Wrocław, 05.04.2017 r.

Rozmowa Faktów: 05.04.2017

Gościem TVP3 Wrocław jest Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Źródło: TVP Wrocław, 05.04.2017 r.

Rozmowa Dnia: Prof. Antoni Morawski, szef EIT+

Dziś Wrocław oficjalne przekaże rządowi EIT+ (KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ). Na Praczach Odrzańskich pojawi się wicepremier Jarosław Gowin, rektorzy wrocławskich uczelni, będzie tam także Radio Wrocław. Właśnie z centrum badawczego na Praczach Wrocławskich Rozmowa Dnia – naszym gościem był prof. Antoni Morawski, szef EIT +.

Źródło: Polskie Radio Wrocław, 05.04.2017 r.

Oficjalnie: Prof. Antoni Waldemar Morawski nowym prezesem EIT Plus

Od dziś prezesem Wrocławskiego Centrum Badań EIT Plus jest prof. Antoni Waldemar Morawski.W konkursie na szefa EIT, 65-letni chemik z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego pokonał dr hab. Joannę Hołub – Iwan i dr hab. Walerego Okulicza – Kozaryna.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 08.02.2017 r.

Nauka i biznes  – współpraca i korzyści

Po fundusze UE warto występować z dobrym partnerem. Projekty B+R  prowadzone wspólnie z organizacją badawczą pomogą w rozwoju firmy. Aby mieć dostęp do supernowoczesnych mikroskopów, firma nie musi ich kupować. Aby móc współpracować z wybitnymi specjalistami w dziedzinie biotechnologii czy nanotechnologii, nie musi ich zatrudniać. Wystarczy, że będzie realizowała projekt z  podmiotem,  który  ma  kadrę  naukową i zaplecze laboratoryjne. Do realizowania swojej podstawowej działalności firmy są przygotowane i prowadzą ją samodzielnie. W badaniach i rozwoju, szukaniu innowacji, potrzebują partnera. Do takiej roli — partnera w rozwoju — znakomicie nadaje się Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: Puls Biznesu, 31 stycznia 2017 r.

Wynalazek dla ciężarnych zaprowadził ich na giełdę

Wrocław wyrasta na stolicę technologicznych start-upówmedycznych. Większość rozwiązań telemedycznych powstaje tu we współpracy z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, które na początku stycznia podpisało list intencyjny ze start-upamiz Ambasadą Kanady. Powstałe w 2007 r. EIT+ ma wspomagać na Dolnym Śląsku rozwój gospodarki opartej na wiedzy, przez działanie w obszarze nauki, innowacji i edukacji.

Źródło: Rzeczpospolita, 26.01.2017 r.

Nowy certyfikat bezpieczeństwa nanomateriałów NANO SoP

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i TÜV SÜD Polska zostali parterami biznesowymi. W ramach współpracy wprowadzą na rynek nowy certyfikat bezpieczeństwa nanomateriałów NANO SoP. Nowy certyfikat to jedyny znak na polskim rynku, który otrzymają producenci nanoproszków oraz firmy z branży chemicznej, kosmetycznej i motoryzacyjnej. Znak jest gwarantem wysokich standardów prowadzenia badań materiałowych w zakładach przemysłowych, zachowania najwyższego bezpieczeństwa procesów pracy z nanomateriałami, a także będzie określał jakość i właściwości fizyko-chemiczne przedmiotowych nanomateriałów.

Źródło: Magazyn Przemysłowy, 17.01.2017 r.

Prof. Antoni Waldemar Morawski zostanie nowym prezesem EIT Plus

Prof. Antoni Waldemar Morawski będzie nowym prezesem EIT Plus. Jego kandydaturę rekomendował prezydentowi Wrocławia powołany do tego zespół kwalifikacyjny.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 26.11.2016 r.

Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 12.04.2017
plusfontminusfontreloadfont