PPG otwiera Kolorową Pracownię w Humanitarium

Print Friendly, PDF & Email

PPG otwiera Kolorową Pracownię w Humanitarium

W piątek, 15 kwietnia 2016 r., w Humanitarium otwarta została nowa, stała, interaktywna ekspozycja „Kolorowa Pracownia PPG”,  połączona z inauguracją warsztatów dla dzieci związanych z kolorami. Celem wystawy i warsztatów jest przybliżenie najmłodszym fascynującego świata barw poprzez połączenie w atrakcyjny sposób nauki z zabawą. Pracownia i warsztaty powstały w wyniku ścisłej współpracy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ (właściciela Humanitarium) z firmą PPG (światowego lidera w produkcji farb, lakierów i materiałów chemicznych, w tym m.in. farb Dekoral).

Interaktywna „Kolorowa Pracownia PPG” umożliwia najmłodszym poznanie magicznego świata kolorów, tworzenie pochodnych barw, a nawet tworzenie ciekawych w dotyku obrazów dzięki zastosowaniu tzw. „puchnących farb” przygotowanych na miejscu przez dzieci. Specjalna stworzona, interaktywna aplikacja umożliwia najmłodszym poznanie zasad mieszania kolorów dzięki wizualnym łączeniu farb na ekranie i malowanie nimi pomieszczeń. Do dyspozycji najmłodszych jest także instalacja przedstawiająca koło kolorów oraz trójwymiarowa tęcza prezentująca zjawisko rozszczepienia światła o kropli wody.

  IMG_8880

Pracownia idealnie wpisuje się w misję centrum nauki Humanitarium, czyli miejsca stworzonego z myślą nie tylko o dzieciach, ale i dorosłych. Rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki leżały u podstaw utworzenia Humanitatrium.  Dzięki interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym goście centrum zgłębiają tajniki nauk ścisłych angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. Dewizą Humanitarium jest fakt, że nauka wcale nie musi być trudna, a odkrywanie jej tajemnic przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą.

IMG_8904

Istotą i celem działalności Humanitarium jest upowszechnianie nauki wśród najmłodszych poprzez przekazywanie wiedzy w ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób. Budowanie nowoczesnego, wykształconego społeczeństwa rozpoczyna się od najmłodszego pokolenia, a inwestycja w rozwój intelektualny dzieci jest niezbędnym warunkiem wzrostu innowacyjności naszego kraju i przyszłego, szerokiego rozwoju nowych technologii. Cieszę się, że dzięki współpracy z firmą PPG nasi najmłodsi goście będą mieli możliwość poznawania przez zabawę fascynującego świata barw” powiedziała Kamila Myrdek-Rak, dyrektor Humanitarium.

IMG_9011

„Kolorowa Pracownia” jest pierwszym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach długofalowej współpracy firmy PPG i Humanitarium wpisującym się w szeroko zakrojoną współpracę PPG z Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Humanitarium i PPG planują realizację kolejnych inicjatyw, z których najbliższe zostaną zrealizowane już w drugiej połowie roku.

„Filarami działalności dobroczynnej PPG na całym świecie jest inwestowanie w edukację i popularyzacja nauk ścisłych oraz bliska współpraca z lokalnymi społecznościami w miejscach, w których działamy. Dlatego chętnie angażujemy się w takie inicjatywy, jak np. tworzenie nowych ekspozycji w Centrum Nauki Nemo w Amsterdamie czy właśnie wrocławskim Humanitarium. Cieszymy się, że możemy współpracować z tą wyróżniającą się instytucją, która jest jedynym tego typu miejscem we Wrocławiu i jednym z niewielu w Polsce. Liczymy, że dzięki powstaniu »Kolorowej Pracowni« i prowadzonym w niej zajęciom dzieci poczują chemię do kolorów” – powiedział Grzegorz Koźmiński, menadżer ds. Komunikacji w PPG Industries.

IMG_8998

Podczas uroczystego otwarcia Pracowni przecięcia wstęgi dokonali: Andrzej Zygadło, członek zarządu PPG i dyrektor ds. zasobów ludzkich, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, Krzysztof Sachs oraz dyrektor Humanitarium dr Kamila Myrdek-Rak. W inauguracyjnych warsztatach wzięła udział grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczkowie.

IMG_8835

Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 15.04.2016
plusfontminusfontreloadfont