Pionierzy wrócili do Kampusu Pracze

Print Friendly

Pionierzy wrócili do Kampusu Pracze

Rozpoczęliśmy kolejną edycję międzynarodowego programu praktyk Pioneers into Practice 2013. Pierwsze spotkanie naszych Pionierów odbyło się we wtorek (6 marca br.) w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Było to pierwsze ze spotkań poświęconych programowi Pioneers Into Practice. Kampus Pracze odwiedziło ponad 20 osób – zarówno badaczy, jak i przedstawicieli dolnośląskich firm oraz instytucji – zainteresowanych udziałem w tym projekcie. Nasi specjaliści z Departamentu Klimatu i Energii opowiedzieli zaproszonym gościom o celach oraz misji programu PiP. Zaprezentowali też doświadczenia uczestników poprzednich edycji tego projektu, w Polsce realizowanego tylko na Dolnym Śląsku właśnie przez EIT+. Pokazali m.in., jakie projekty badawcze realizowały wcześniejsze roczniki Pionierów i jakie możliwości otworzyły im wyjazdy na zagraniczne staże.

Nauka w regionach partnerskich PiP (m.in. West Midlans w Wielkiej Brytanii czy w hiszpańskiej Walencii) to jeden z podstawowych elementów programu. Dzięki niemu, badacze i eksperci z całej Europy mogą uczyć się od swoich kolegów z innych państw, poznając ich doświadczenia i wdrażać je we własnych projektach. A zakres merytoryczny Pioneers into Practice jest szeroki i dotyczy wielu dziedzin, które w przyszłości będą miały kluczowe znaczenie dla jakości życia Europejczyków.

To m.in. tematyka miejska (jak np. zintegrowane systemy transportu, zasoby wodne czy zieleń w miastach, a także inteligentne energetycznie budynki), a także odnawialne źródła energii, zero-emisyjne systemy produkcji energii. Szczegółową informację o tematyce projektów, które mogą być realizowane w ramach Pioneers into Practice, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Zdjęcia z pierwszego spotkania uczestników programu Pioneers Into Practice 2013:


EIT_Wroclaw's Pioneers into Practice 2013 pierwsze spotkanie album on Photobucket
Autor: Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 18.12.2013
plusfontminusfontreloadfont