Oświadczenie Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w sprawie doniesień medialnych

Print Friendly, PDF & Email

Oświadczenie Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w sprawie doniesień medialnych

W nawiązaniu do doniesień medialnych na temat prowadzonego od kilku lat przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu postępowania Zarząd Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o. oświadcza, iż jest głęboko poruszony faktem postawienia zarzutów byłym pracownikom Spółki.

W związku z koniecznością przekazania dokumentów dotyczących działalności Spółki od początku jej funkcjonowania, zostaliśmy już w 2012 r. jedynie poinformowani, że w tym postępowaniu Wrocławskie Centrum Badań EIT+ ma status pokrzywdzonego i ze względu na dobro śledztwa Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu nie udostępni Spółce informacji na temat zakresu prowadzonych działań.

W okresie od 2012 r. do 2015 r. w związku z wydatkowaniem środków publicznych i prowadzeniem projektów unijnych w Spółce przeprowadzono dodatkowo liczne i szczegółowe kontrole. Łącznie we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ przeprowadzono 86 zewnętrznych kontroli skarbowych, projektowych oraz przetargowych, które nie stwierdziły żadnych rażących uchybień, a wszystkie zalecenia pokontrolne zostały zrealizowane.

Informujemy jednocześnie, że proces inwestycyjny dobiega końca, a Spółka realizuje w pełni swoje zadania badawcze, o czym mieszkańcy Wrocławia i nasi Goście mogli się wielokrotnie przekonać wizytując Kampus Pracze, który mamy nadzieję stanie się przedmiotem wielkiej dumy nie tylko Wrocławia.

Zarząd Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 02.06.2015
plusfontminusfontreloadfont