NOC LABORATORIÓW JUŻ JUTRO

Print Friendly, PDF & Email

NOC LABORATORIÓW JUŻ JUTRO

W sobotę, 10 października br., rozpocznie się pierwsza w Polsce Noc Laboratoriów. Jednym z jej organizatorów jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Do wydarzenia przyłączyły się również wrocławskie uczelnie, firmy, instytucje państwowe i naukowe, które otworzą drzwi do swoich pracowni badawczych.

Wzorem Nocy Muzeów, organizatorzy oraz partnerzy wydarzenia umożliwią mieszkańcom Wrocławia nocne zwiedzanie miejsc, w których na co dzień tworzone są technologie przyszłości. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak powstaje nowoczesna telekomunikacja, w jaki sposób tworzone są genetycznie modyfikowane tkaniny i jak powstają najnowocześniejsze materiały ścierne. Dodatkowo, specjalnie tego dnia, Komenda Wojewódzka Policji zorganizuje pokaz oględzin i zbierania materiałów dowodowych z miejsca zbrodni. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, dla których tej nocy przygotowane zostaną specjalne warsztaty i pokazy w Humanitarium oraz we Wrocławskim Parku Technologicznym przez Fundację Pro Mathematica. Szykuje się moc atrakcji, której nie można przespać!

– Nad organizacją tego wydarzenia pracowaliśmy bardzo długo, dlatego mamy nadzieję, że zawiedziemy uczestników. Przygotowaliśmy bardzo ciekawy program, który skierowany jest zarówno dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców i dziadków – komentuje Klaudia Piątek z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. – Naszym celem jest pokazanie, że we Wrocławiu powstają naprawdę niezwykłe technologie i nie zawsze trzeba patrzeć z utęsknieniem w kierunku Doliny Krzemowej. We Wrocławiu naprawdę mamy się czym chwalić.

Dodajmy, że wstęp na teren laboratoriów biorących udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak ze względu na ograniczenia logistyczne ilość zwiedzających jest ograniczona. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” dlatego warto odpowiednio wcześniej zapisać się na stronie organizatora www.noclaboratoriow.pl

Autor: , Opublikowano: 06.10.2015
plusfontminusfontreloadfont