Konferencja "Managing Innovation" w Warszawie

Print Friendly, PDF & Email

Konferencja "Managing Innovation" w Warszawie

Historie sukcesu polskich i zagranicznych start-upów wdrażających projekty m.in. biotechnologiczne, doświadczenia  najlepszych specjalistów w dziedzinie rozwoju innowacji i komercjalizacji wiedzy i dużo, dużo więcej – to wszystko czeka na uczestników konferencji Managing Innovation, która odbędzie się w dniach 17-18 stycznia br. w Warszawie.

Do udziału w konferencji zaproszono doświadczonych ekspertów zarówno z Polski, jak i z USA, Austrii, Niemiec, Singapuru, Izraela, Wielkiej Brytanii i Belgii. Podczas dwudniowych obrad będą się zastanawiać, jak wspierać polski sektor innowacyjnych przedsiębiorstw realizujących projekty w dziedzinie Life Science. To m.in. biotechnologia, nowe leki oraz technologie pozwalające na skuteczniejsze wykrywanie chorób.

W gronie wykładowców i panelistów znalazł się dr Paweł Wielgus, zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Biznesu ds. Komercjalizacji we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Dr Wielgus podzieli się z uczestnikami konferencji  swoimi doświadczeniami w zakresie tworzenie spółek typu spin-off oraz komercjalizacji projektów badawczych.

Podczas  konferencji „Managing Innovation” zostaną zaprezentowane polskie oraz międzynarodowe dobre praktyki dotyczące rozwijania start-upów, a także historie firm, które rozwinęły się od startupów do poziomu dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Nie zabraknie też wiedzy o skutecznych mechanizmach komercjalizacji oraz kreowania współpracy między biznesem i nauką. Goście konferencji będą też debatować o perspektywach i wyzwaniach stojących przed funduszami typu Venture Capital inwestującymi w innowacyjne projekty, a także przed uczelnianymi ośrodkami badawczymi.

Dla zainteresowanych tematyką gospodarki innowacyjnej i komercjalizacji wiedzy organizatorzy przygotowali transmisję online z przebiegu konferencji „Managing Innovation”. Po kliknięciu w poniższy obrazek otworzy się okno, dzięki któremu będą mogli Państwo na bieżąco śledzić konferencyjne dyskusje.

Organizatorem konferencji „Managing innovation” jest Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nęckiego Polskiej Akademii Nauk.

 

Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 05.01.2014
plusfontminusfontreloadfont