KINO LETNIE w KAMPUSIE PRACZE

Print Friendly, PDF & Email

KINO LETNIE w KAMPUSIE PRACZE

Beznazwy-3W ramach cyklu sobotnich wydarzeń pn. „Człowiek Antropocenu – Okryj przyszłość” w Kampusie Pracze zapraszamy wszystkich  do odwiedzenia kina letniego. Wydarzenie realizowane jest ramach Programu Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016.

W każdą sobotę od 27 sierpnia br. do 24 września br. będzie można przyjść do Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i oglądnąć za darmo film. Repertuar filmowy został dobrany zgodnie z założeniami Programu Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław, który lokuje się w futurytyce i problematyce zarządzania przyszłością. Ich rozwinięciem są pojęcia takie, jak postęp, wzrost, rozwój, dynamika globalizacji oraz nowy ład światowy, który poprzez rozwój technologii ulega znaczącym modyfikacjom. Jednym z głównych terminów, wyłaniających się z kompilacji powyżej opisanych pojęć jest Antropocen, definiowany jako nowa era życia i funkcjonowania człowieka, w kontekście szybkiego rozwoju.

Tematyka filmów będzie również pokrywać się z tematyką futurologicznych eventów, które w tych dniach będą odbywać się w Kampusie Pracze.

REPERTUAR

  • 27 sierpnia – film „Kongres” (reż. Ari Folman, 2011 r.)
  • 3 września – film „Kod Nieśmiertelności” (reż. Duncan Jones, 2011 r.)
  • 10 września – film „Moon” (reż. Duncan Jones, 2009 r.)
  • 17 września – film „Snowpiercer. Arka Przyszłości” (reż. Joon-ho Bong, 2013 r.)
  • 24 września – film „High-Rise” (reż. Ben Wheatley, 2015 r.)

Godzina rozpoczęcia seansu 19.30!
Miejsce: ul. Stabłowicka 147 we Wrocławiu, parkin za budynkiem nr 4

OPIS FILMÓW

FILM
Kongres (The Congress)
sobota 27.08.2016, godz. 19.30

Kongres to długo oczekiwana, wizjonerska produkcja oparta na motywach Kongresu futurologicznego Stanisława Lema. W roli głównej występuje Robin Wright, której partnerują Harvey Keitel, Paul Giamatti, Jon Hamm i Danny Huston. Reżyserem filmu jest AriFolman, który ma w swoim dorobku nominowany do Oscara film „Walc zBaszirem”. Za stronę wizualną Kongresu odpowiada wybitny polski operator Michał Englert, a brawurowe sekwencje animowane w filmie zrealizowało polskie Orange Studio.W Kongresie zacierają się granicę między rzeczywistością i fikcją: Robin Wright gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na ranczo, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej może zostać „zeskanowana”, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta, by móc dysponować nieograniczonym czasem dla najbliższych, okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością. Kongresto film nowatorski i odważny, pełen pomysłów ukazujących w krzywym zwierciadle świat nieograniczonych możliwości technologicznych, które już wkrótce mogą wyznaczyć granice naszej wolności i dyktować pragnienia.

FILM
Kod nieśmiertelności
Sobota 03.09.2016, godz. 19.30

Kod nieśmiertelności to wzorcowy film science-fiction. W rolę głównego bohatera, Colter’a Stevens’a wciela się Jake Gyllenhaal znany m.in. z filmów „Książe Persji: Piaski czasu” i “Bogowie ulicy”. U jego boku pojawiają się również Michelle Monaghan („Eagle Eye”), Vera Farmiga („W chmurach”, „Infiltracja”) i Jeffrey Wright („007 Quantum of Solace”, „Casino Royale”). Główny bohater budzi się w pędzącym pociągu, nie wie skąd się tu znalazł i co się dzieje, a na dodatek obok siedzi nieznajoma kobieta. Po zaledwie 8 minutach pociąg eksploduje. Okazuje się, że kapitan Stevens jest częścią ściśle tajnego eksperymentu rządowego pod kryptonimem „Kod nieśmiertelności”, który pozwala na wejście w ciało innego człowieka na ostatnich 8 minut jego życia. Wykorzystując program, bohater ma zidentyfikować terrorystę podkładającego bomby w całym Chicago. „Kod Nieśmiertelności” pozwala mu na powrót do momentu na 8 minut przed wybuchem pociągu, za każdym razem w postaci innego człowieka. W ten sposób Stevens zbiera informacje, aby powstrzymać atak i śmierć pasażerów pociągu.

FILM
Moon
Sobota 10.09.2016

Sam Bell pracuje dla firmy LunarIndustries. W ramach kontraktu od 3 lat samotnie przebywa w stacji kosmicznej na Księżycu. Jego jedynym towarzyszem jest superinteligentny komputer Gerty. Sam nie ma bezpośredniego kontaktu z Ziemią. Raz na jakiś czas otrzymuje jedynie krótkie wiadomości video od swojej ukochanej żony Tess. Misja Sama zbliża się do upragnionego końca. Zanim jednak wybije godzina powrotu na Ziemię, Sam dokona szokującego odkrycia. Wszystko wskazuje na to, że oprócz niego i Gerty’ego w stacji przebywa ktoś jeszcze. Pewnego dnia, podczas prac w terenie, Sam ulega wypadkowi i traci przytomność. Po przebudzeniu zyskuje coraz większą pewność, że stał się obiektem cynicznej manipulacji. Przekonany, że nikomu nie może ufać, zaczyna szukać odpowiedzi na dręczące go pytania. Krok po kroku zbliża się do odkrycia prawdy, która może się okazać znacznie bardziej niebezpieczna niż podejrzewa.

FILM
Arka przyszłości
Sobota 17.09.2016

Rok 2031. Świat przegrał walkę z globalnym ociepleniem. Na Ziemi zapanowała wieczna zima, a życie uległo zagładzie. Jedynymi, którzy przetrwali, są pasażerowie Snowpiercera – pędzącego przez śnieżną zamieć pociągu-miasta poruszającego się dookoła globu dzięki rewolucyjnemu silnikowi potrafiącemu generować napędzającą go energię. Wewnątrz pociągu panuje system klasowy. Bogaci pasażerowie luksusowych wagonów żyją na koszt biednej większości. Wystarczy iskra, by doszło do rewolucji.

FILM
High-Rise
Sobota 24.09.2016

W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który został zbudowany, aby zaspokajać wszelkie kaprysy londyńskiej elity. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Mężczyzna staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje wszystkich mieszkańców. Stopniowo pełen przepychu, zakrapianych imprez i szalonych orgii raj zmienia się w prawdziwe piekło, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc. Minie dużo czasu, zanim Robert Laing poczuje się tam jak u siebie.

JAK DO NAS DOJECHAĆ?

  • Autobus 103 z Placu Jana Pawła II
  • Pociąg (z Wrocław Główny na Wrocław Pracze, to ok 17 minut jazdy!) Koniecznie sprawdźcie rozkład!
  • Dodatkowo o godz. 18.45 z parkingu przed Narodowym Forum Muzyki od ulicy Krupniczej będzie odjeżdżał bezpłatny autobus, który przywiezie chętnych do Kampusu Pracze, a po seansie w kinie letnim odwiezie chętnych do centrum. Pamiętajcie tylko, aby korzystać z naziemnych wejść na parking (klatek schodowych) od ulicy Kazimierza Wlk. Chodzi o Wasze bezpieczeństwo!

Więcej informacji znajdziecie Państwo również na stronie facebook-a.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PASEK_SZARE_TLO

Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 26.08.2016
plusfontminusfontreloadfont