FORMA PRZYSZŁOŚCI. CIAŁO

Print Friendly, PDF & Email

FORMA PRZYSZŁOŚCI. CIAŁO

CA_03_09_1200x450 kopiaZobacz, jak funkcjonuje Twoje ciało podczas intensywnego ruchu. Poznaj niestandardowe dyscypliny sportowe, nabywając wiedzę m.in. o niecodziennych igrzyskach World Games, które już w niedalekiej przyszłości odbędą się we Wrocławiu!

Podczas kolejnego wydarzenia, w dniu 3 września br., w ramach sobotniego cyklu „Odkryj Przyszłość” w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, który jest częścią programu „Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław” Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, uczestnicy będą mogli udoskonalić swoją formę oraz ciało. Na Praczach zaplanowano bowiem takie atrakcje, jak biegi na orientację, warsztaty piłkarskie z Tadeuszem Pawłowskim, spotkania z dietetykiem oraz zajęcia z jogi dla dzieci oraz dorosłych.

The World Games 2017
Ze swoimi nietypowymi dyscyplinami zaprezentuje się The World Games 2017. Oprócz zajęć sportowych stanie też namiot TWG, gdzie przygotowane będzie stanowisko z wirtualną rzeczywistością. Dzięki specjalnemu urządzeniu Oculus i wyświetlanym w nim filmom w technologii 360 stopni, wcielić się można w rolę zawodnika wspinającego się po ściance czy lecącego na motoparalotni!

DSCF5375

Stanowisko aktywności TWG 2017, fot. http://theworldgames2017.com

Warsztaty z Tadeuszem Pawłowskim
Tadeusz Pawłowski to słynny wrocławski piłkarz i trener piłkarski, w czasie kariery zawodniczej grający na pozycji napastnika. Pawłowski to jeden z najbardziej utytułowanym zawodników Śląska Wrocław: w 1976 zdobył Puchar Polski, w 1977 mistrzostwo Polski a w 1978 wicemistrzostwo. To jeden z ważniejszych piłkarzy i strzelec jednej z bramek podczas legendarnego meczu z Liverpoolem w ramach Pucharu UEFA w 1975 roku, do dnia dzisiejszego. Tadeusz Pawłowski jest również rekordzistą Ślaska Wrocław w liczbie bramek strzelonych w rozgrywkach w najwyższej grupie rozgrywkowej, strzeli 63 gole. W Kampusie Pracze słynny trener  przygotuje dla dzieci i młodzieży specjalny trening oraz piłkarskie szkolenie. To świetna okazja, aby spotkać się z trenerem i z nim porozmawiać.

maxresdefault

Trener Tadeusz Pawłowski, fot. www.slaskwroclaw.pl

Biegi na orientację
Dolnośląski Związki Orientacji Sportowej oraz Zielony Wrocław zorganizują bieg na orientację po Kampusie Pracze. Trasy zostały przygotowane w ten sposób, że będzie mógł w nim wziąć udział każdy mieszkaniec Wrocławia, w tym dzieci oraz osoby starsze.

W naszych zawodach biorą udział mieszkańcy Wrocławia w różnych przedziałach wiekowych a także dzieci i młodzież wrocławskich szkół. W sumie może to być nawet 300 osób. Zawodnicy startują w interwale. Na terenie Kampusu Pracze zostaną rozstawione punkty kontrolne, które są niewielkie i ich montaż nie wymaga żadnej ingerencji w otoczenie. Zawodnicy za pomocą mapy będą musieli je odnaleźć – zachęca Agnieszka Stachurska organizator biegu.

Joga dla dzieci
Fani jogi zajdą dla siebie również coś ciekawego. Gratką szczególnie dla mam, może być to, że na zajęcia, które będą rozpoczynały się o godz. 13.00, 15.00 i 17.00 i będą trwały pełną godzinę, będzie można przyjść z dziećmi. Zajęcia poprowadzi bowiem Marichya Yoga, która od 2010 roku regularnie praktykuję ashtanga jogę oraz przygotowuje zajęcia również dla dzieci.

Moja pasja udzieliła się mojej rodzinie i dzięki wspólnej praktyce zauważyłam, jak joga pozytywnie wpływa na dzieci. Stąd moja dalsza edukacja w kierunku pogłębiania wiedzy na temat prowadzenia zajęć z dziećmi i dorosłymi – tłumaczy Maria Potężny, joginka.

family-joga_2

MARICHYA YOGA – zdjęcia dokumentujące zajęcia z Family Jogi w Akademii Ruchu, marzec 2016 rok

W swojej pracy z dziećmi i młodzieżą łączy aspekt fizyczny, filozoficzny i twórczy. Działa poprzez rozwój ciała: poprawę elastyczności, nauki właściwej postawy, świadomości oddechu do poznania własnych pokładów możliwości, kreacji, pomysłowości i samoświadomości. Współpracuje z portalami bosonamacie.pl i portalyogi.pl, gdzie znaleźć można jej teksty na temat praktyki jogi z dziećmi. Tworzy również oryginalne scenariusze zajęć jogi dla dzieci. W sobotę będzie można wziąć udział w jednym z nich i samemu sprawdzić zaproponowane techniki.

Warsztaty w Humanitarium dla młodzieży oraz pracownia FIKA dla najmłodszych
W ten weekend również Humanitarium przygotuje specjalne warsztaty dla młodzieży i dorosłych związane z naszym ciałem. W budynku nr 2 w Kampusie Pracze będzie można wziąć udział w:

  • sekcji serca (godz. 12.30)
  • sekcji oka (godz. 13.30)
  • sekcji płuc (godz. 14.30)
  • sekcji serca (godz. 15.30)
  • oraz sekcji oka (godz. 16.30).
Humanitarium (2)

Warsztaty w Humanitarium – sekcja płuc

Na warsztaty będą obowiązywały zapisy przez Internet poprzez stronę https://bilety.eitplus.pl/. Animator będzie miał przed zajęciami listę uczestników.

Natomiast dla najmłodszych atrakcje zapewni pracownia FIKA, która zagwarantuje w tym dniu twórczo i ciekawie zorganizowany czas. Będą zabawy, gry, malowanie twarzy, konkursy i atrakcje dla dzieci, a także dla dorosłych.

Warsztaty z doradcą żywieniowym
Do Kampusu Pracze zaprosimy w tym dniu Małgorzatę Góral, która jest doradcą żywieniowym wyspecjalizowanym w żywieniu małych dzieci i niemowląt. Pani Małgorzata jest absolwentką nauk o żywieniu Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego i doradza rodzicom, organizuje warsztaty, wspiera przedszkola i żłobki oraz propaguje zdrowe zasady odżywiania. Jest również  autorką licznych artykułów i tekstów eksperckich oraz mamą dwójki małych smakoszy.

  • Rozszerzanie diety niemowląt – nabiał i zboża – mini wykład skierowany do rodziców najmłodszych dzieci, dotycząya wprowadzania do diety kontrowersyjnych grup produktów – nabiału oraz zbóż (w tym glutenu). Odpowiemy sobie na pytania, czy i dlaczego, kiedy i jak włączyć do jadłospisu dziecka jogurty, sery, mleko krowie oraz pszenicę i inne zboża.
  • Dieta dla ciała i umysłu Twojego dziecka – krótka prezentacja zawierać będzie garść informacji o produktach, które włączone do codziennego jadłospisu dziecka stymulować będą rozwój jego mózgu, pogłębią umiejętność koncentracji, zapamiętywania i sprawność myślenia oraz przełożą się bezpośrednio na właściwe funkcjonowanie ciała.

Kino letnie na Praczach Odrzańskich
Jak w każdą sobotę również w tę o godz. 19.30 rozpocznie się kino letnie. Tym razem zobaczymy film „Kod nieśmiertelności” w reżyserii Duncan`a Jones z roku 2011 rok. To wzorcowy film science-fiction. W rolę głównego bohatera, Colter’a Stevens’a wciela się Jake Gyllenhaal znany m.in. z filmów „Książe Persji: Piaski czasu” i “Bogowie ulicy”. U jego boku pojawiają się również Michelle Monaghan („Eagle Eye”), Vera Farmiga („W chmurach”, „Infiltracja”) i Jeffrey Wright („007 Quantum of Solace”, „Casino Royale”). Główny bohater budzi się w pędzącym pociągu, nie wie skąd się tu znalazł i co się dzieje, a na dodatek obok siedzi nieznajoma kobieta. Po zaledwie 8 minutach pociąg eksploduje. Okazuje się, że kapitan Stevens jest częścią ściśle tajnego eksperymentu rządowego pod kryptonimem „Kod nieśmiertelności”, który pozwala na wejście w ciało innego człowieka na ostatnich 8 minut jego życia. Wykorzystując program, bohater ma zidentyfikować terrorystę podkładającego bomby w całym Chicago. „Kod Nieśmiertelności” pozwala mu na powrót do momentu na 8 minut przed wybuchem pociągu, za każdym razem w postaci innego człowieka. W ten sposób Stevens zbiera informacje, aby powstrzymać atak i śmierć pasażerów pociągu.

Więcej informacji o samym wydarzeniu na stronach:
www.miastoprzyszlosci.wroclaw.pl
www.facebook.com

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

PASEK_SZARE_TLO

Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 31.08.2016
plusfontminusfontreloadfont