EIT+ podczas Forum Przemysłowego w Karpaczu, 18-20 grudnia 2015

Print Friendly, PDF & Email

EIT+ podczas Forum Przemysłowego w Karpaczu, 18-20 grudnia 2015

Aktywna polityka państwa, innowacje, unijna polityka klimatyczna, wpływ infrastruktury na rozwój sektora to kluczowe tematy trzydniowego Forum Przemysłowego, które odbędzie się w Karpaczu w dniach 18-20 grudnia.

Temat przemysłu i reindustrializacji Europy powrócił do europejskiej debaty gospodarczej wraz z nadejściem światowego kryzysu ekonomicznego. Dlaczego kraje z silnym i bardziej rozwiniętym przemysłem lepiej zniosły zawirowania gospodarcze z ostatnich lat? Jak pogodzić politykę klimatyczną konkurencyjnością europejskiego przemysłu? Na jakie gałęzie przemysłu powinna stawiać Unia Europejska? I jak zmniejszyć przepaść innowacyjną między krajami? Forum w Karpaczu będzie okazją do odpowiedzi na powyższe pytania oraz szansą na debatę na temat najważniejszych problemów przemysłu europejskiego. W konferencji wezmą członkowie rządów, parlamentarzyści, przedstawiciele koncernów przemysłowych wielu branż oraz eksperci i ekonomiści.

Wrocławskie Centrum Badań ET+ będzie reprezentowane podczas Forum przez Krzysztofa Sachsa, Wiceprezesa EIT+, który w dniu 18 grudnia br. weźmie udział w panelu „Nowa innowacyjna mapa świata – jak zmniejszyć przepaść innowacyjną między krajami?”. Moderatorem dyskusji będzie Robert Brunet, Profesor z Uniwersytetu Rovira i Virgili w Hiszpanii. W rozmowie głos zabiorą również: Miroslav Balog, Dyrektor Sekcji ds. Innowacji (Słowacka Agencja ds Innowacji i Energii), Jakub Szymański, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz komentator Victoriia Levchuk, Dyrektor Generalny, Ukraina. Założeniem panelu jest dyskusja na temat znaczących i coraz bardziej zauważalnych różnic w rozwoju innowacyjności pomiędzy państwami oraz próba odpowiedzenia na pytanie, jakie działania mogą je zmniejszyć i jak efektywnie zorganizować współpracę między państwami, instytucjami, aby przepaść się nie powiększała.

Wydarzenie organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich. W ciągu dwóch dni debat odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń – debat, bloków tematycznych i wykładów eksperckich, w których weźmie udział ponad 500 osób z kilkudziesięciu państw Europy.

Więcej informacji na stronie Forum Ekonomicznego.

Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 18.12.2015
plusfontminusfontreloadfont