EIT+ partnerem Ogólnopolskiego Kongresu Regionów

Print Friendly, PDF & Email

EIT+ partnerem Ogólnopolskiego Kongresu Regionów

Kongres Regionów to największe w Polsce spotkanie samorządowców, ludzi nauki, biznesu i przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego kraju, poświęcone najistotniejszym kwestiom funkcjonowania miast, gmin, powiatów i województw. W trakcie trzech dni kongresowych odbywają się panele dyskusyjne i sesje plenarne.

W tym roku po raz pierwszy Kongres odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Tegoroczne tematy Kongresu zostały podzielone na dwa działy. – Podsumujemy minione wybory samorządowe, zwrócimy uwagę m.in. na kadencyjność, zamówienia publiczne, środki unijne, problem śmieci jak i rolę województw we współczesnej Polsce – mówił dla portalu wroclaw.pl Roman Młodkowski, dyrektor programowy Kongresu Regionów. – Porozmawiamy o innowacyjności jako lokalnej sile ekonomicznej czy przywództwie w sytuacjach niewyobrażalnych – dodał Młodkowski. Do udziału w tegorocznym Kongresie został zaproszony również Richard Florida, światowej sławy ekonomista oraz autor kilku światowych bestsellerów, w tym nagrodzonej książki pt.: „Narodziny klasy Twórczej”. Florida jest także redaktorem w „The Atlantic”, wiodącej na świecie witrynie medialnej poświęconej sprawom miast, gdzie współtworzy witrynę i doradza w kwestiach ich rozwoju.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podczas tegorocznego Kongresu Regionów objęło patronat panelu dyskusyjnego pn. „Miasta atrakcyjne dla biznesu”, który odbędzie się w dniu 17.06.2015 r. Przedstawiciele EIT+ wezmą również udział w dyskusji na temat „Finansowania innowacji gminnych”.

Więcej informacji na stronie www.kongresregionow.pl

 

Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 26.05.2015
plusfontminusfontreloadfont