Agencja Rozwoju Przemysłu uruchomiła Platformę Transferu Technologii

Print Friendly, PDF & Email

Agencja Rozwoju Przemysłu uruchomiła Platformę Transferu Technologii

Wczoraj Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) zainaugurowała start Platformy Transferu Technologii (PTT). Nowa Platforma ma wspomóc współpracę pomiędzy przedsiębiorcami, jednostkami naukowymi, instytucjami otoczenia biznesowym i osobami fizycznymi.

Platforma stwarza korzystającym z niej podmiotom (dawcom) szansę na komercjalizację, czyli sprzedaż opublikowanych na niej technologii, a dużym graczom (biorcom technologii) – znalezienie firmy czy zespołu naukowego, który opracuje rozwiązanie, odpowiadające na ich konkretne potrzeby.

– Dzisiaj uruchamiamy Platformę Transferu Technologii, unikatowe narzędzie do komercjalizacji innowacji. To ostatni element w naszym systemie wspierania innowacji – powiedziała na konferencji prasowej Aleksandra Magaczewska, prezes ARP.

Uczestnikami platformy są już m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, KGHM Polska Miedź, Polska Grupa Zbrojeniowa. Do PTT dołączyły wczoraj podczas konferencji Enea, Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Grupa Lotos.
– PTT to instrument, który będzie wspierał organizacyjne i finansowo proces transferu technologii, co jest na ten moment wręcz niezbędne w Polsce – jest zdania Katarzyna Pala, kierownik działu komercjalizacji i IP we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, która wczoraj uczestniczyła w inauguracyjnej konferencji Agencji Rozwoju Przemysłu. – Platforma będzie również wsparciem dla naszego centrum. W EIT+ szukamy atrakcyjnych rynkowo i społecznie rozwiązań, realizujemy projekty badawczo-rozwojowe z przemysłem i wytwarzamy własność intelektualną. Wszystko po to, aby uruchomić komercjalizację, tj. przekuć pomysły naukowe w konkretne produkty, na które jest zapotrzebowanie. Platforma nam w tym pomoże, ale my również będziemy ją zasilać konkretnymi rozwiązaniami, które mogą zainteresować przemysł. – podkreśla Katarzyna Pala.

Uczestnikami platformy są już m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, KGHM Polska Miedź, Polska Grupa Zbrojeniowa. Do PTT dołączyły wczoraj podczas konferencji Enea, Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Grupa Lotos.

PTT to instrument, który będzie wspierał organizacyjne i finansowo proces transferu technologii, co jest na ten moment wręcz niezbędne w Polsce – jest zdania Katarzyna Pala, kierownik działu komercjalizacji i IP we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, która wczoraj uczestniczyła w inauguracyjnej konferencji Agencji Rozwoju Przemysłu. – Platforma będzie również wsparciem dla naszego centrum. W EIT+ szukamy atrakcyjnych rynkowo i społecznie rozwiązań, realizujemy projekty badawczo-rozwojowe z przemysłem i wytwarzamy własność intelektualną. Wszystko po to, aby uruchomić komercjalizację, tj. przekuć pomysły naukowe w konkretne produkty, na które jest zapotrzebowanie. Platforma nam w tym pomoże, ale my również będziemy ją zasilać konkretnymi rozwiązaniami, które mogą zainteresować przemysł. – podkreśla Katarzyna Pala.

PTT to narzędzie oparte na modelu tzw. otwartych innowacji. Mogą z niej korzystać zarówno wynalazcy, jak i jednostki naukowe i przedsiębiorstwa. Rejestracja i dostęp do zasobów platformy są bezpłatne.

Więcej informacji na stronie: www.arp.pl

Autor: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Opublikowano: 29.05.2015
plusfontminusfontreloadfont